CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
DOTYCZĄCE KONWERTORÓW CPU

1. Czy do konwertora trzeba włożyć nowy czy stary procesor?
Oczywiście, nowy, o szybkości i parametrach, które chce się mieć. Stary procesor może da się trochę podkręcić, ale nie jest możliwe przyspieszenie go np. z 75 MHz do 500 MHz. Konwertor zakładamy z nowym, szybszym, procesorem, no chyba że chodzi tylko o naprawę uszkodzonej płyty głównej (moduł stabilizatora napięcia dla procesora), wtedy stary procesor zostaje.

2. Jak to działa?
Jeżeli chodzi o konwertor wkładany do gniazda procesora, to w zasadzie należy go traktować jako elektroniczne rozszerzenie płyty głównej. Celem naszym jest wymienić procesor; problem w tym, że stare płyty główne nie współpracują z nowymi procesorami nawet wtedy, kiedy podstawka CPU do nich pasuje. Rzecz w tym, że starym płytom głównym brakuje odpowiednich napięć zasilania dla CPU, wystarczająco mocnego stabilizatora, większej ilości mnożników częstotliwości magistrali głównej albo niewłaściwie są podawane napięcia albo jest jeszcze inny problem. Konwertor stanowi rozszerzenie dla płyty głównej, które rozwiązuje te problemy.

3. Czy prowadzicie sprzedaż wysyłkową konwerterów PowerLeap dla klientów indywidualnych?
Tak. Wysyłamy za zaliczeniem pocztowym. Koszt przesyłki i pobrania pokrywa kupujący.Osobom mającym małe doświadczenie odnośnie podzespołów komputerowych albo elektroniki, polecamy zwrócenie się do najbliższej firmy sprzedającej i instalującej konwertory. W ROSPEROS ta usługa jest bezpłatna.

4. Czy mogę zwrócić kupiony konwertor i procesor, jeżeli nie będą odpowiadać moim wymaganiom?
Tak, oczywiście. Zgodnie z naszą
gwarancją zadowolenia, w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki można konwertor (i ewentualnie procesor) odesłać do nas (na swój koszt), nawet bez podania przyczyny, i zażądać zwrotu pieniędzy. W tym przypadku należy podać numer swojego konta bankowego, żebyśmy przelali pieniądze. Natychmiast zwracamy całą kwotę.

5. Jaką można uzyskać prędkość?
To zależy od płyty głównej i zastosowanego procesora. Dla przykładu na płytach głównych z socket 7, stosując konwertor PL-ProMMX albo PL-K6-3 (maksymalny mnożnik wynosi 6) osiągamy: 300 MHz przy szynie 50 MHz, 360 MHz przy szynie 60 MHz, 400 MHz przy szynie 66 MHz itd. do teoretycznie 600 MHz (przy PL-K6-2+550MHZ). Natomiast na płytach głównych ze slot 1, PPGA, FC-PGA, FC-PGA2 osiąga się: szybkość magistrali płyty głównej (np. 133 MHz) razy mnożnik procesora (np. 14).
Nie należy też zapominać, że różnica wydajności komputera przed i po modernizacji z konwertorem jest wynikiem wymiany procesora, nie innych elementów, więc przyrost wydajności systemu będzie tylko tym spowodowany.
Poza tym konwertory są też używane do podkręcania szybkości procesorów poprzez mnożnik albo szybkość magistrali płyty głównej.

6. Czy konwertor nie spowoduje, że cały komputer będzie chodził wolniej lub będzie się zawieszał?
Konwertor nie powoduje tego. Przyczyną takiego zachowania może być nieuaktualniony albo niewłaściwie ustawiony BIOS. Znane też są przypadki, że konwertor poprawił stabilność systemu. Prawdopodobnie było to spowodowane lepszą jakością stabilizatora napięcia dla procesora z konwertora niż tego z płyty głównej.

7. Czy mógłbym dostać wpierw instrukcję obsługi konwertora?
Instrukcje obsługi, z dokładnymi opisami, tabelami i zdjęciami, w postaci pliku PDF (Adobe Acrobat Reader), można skopiować ze stron opisujących poszczególne konwertory PowerLeap.