Neo-S370
Neo-S370 z założonym Pentium III


Konwertor CPU PowerLeap Neo-S370 jest konwertorem z FC-PGA do PPGA co pozwala na instalowanie procesorów Pentium III i Celeron FC-PGA w gnieździe przenaczonym dla procesorów Celeron PPGA.

Mimo tego, że Celeron FC-PGA i Pentium III pasują fizycznie do PPGA, ten drugi nie będzie działał w tej podstawce, jeżeli płyta główna jest zaprojektowana dla procesora Celeron PPGA, ponieważ występują różnice w definicji igieł i w napięciach. Konwertor Neo-S370 odpowiednio dopasowuje igły do wymogów procesorów Pentium III. Jeżeli BIOS płyty głównej potrafi obsługiwać Pentium III a płyta ma odpowiednie napięcia dla tego procesora, to całość będzie prawidłowo pracowała.

Neo-S370 można instalować w parach na płytach dwuprocesorowych, warunkiem jest, że obydwa procesory muszą być zgodne z SMP (to znaczy, muszą być zaprojektowane do pracy w parze z drugim procesorem).

Do instalacji konwertora nie jest potrzebne jakiekolwiek oprogramowanie.
Dioda świecąca widoczna na konwertorze, wskazuje na to, czy na płycie głównej jest napięcie zdolne zasilić procesor.

Neo-S370 pracuje na magistrali 66 MHz, 100 MHz i 133 MHz.

Należy zwrócić uwagę na to, że Neo-S370 nie ma regulatora napięcia, więc płyta główna powinna dawać odpowiednie napięcie do pracy zakładanego procesora Pentium III.

Tu jest instrukcja do konwertora Neo-S370, w formacie .pdf.

Special Report For BP6 Users