PL-K6-III


Konwertor CPU PL-K6 III

PL-K6 III (zakładanie na płytę)

W skład kompletu wchodzą:

· konwertor PL-K6-III

· solidny wiatraczek

· dokładna instrukcja

· oprogramowanieDane techniczne
Rozszerza możliwości elektroniczne starej płyty głównej tak, aby mogła pracować z najnowszymi i najszybszymi procesorami na socket 7. Na starych płytach głównych (pracujących dotychczas z procesorem Pentium/AMD/Cyrix np.100 MHz) pozwala pracować procesorom na socket 7, maksymalnie do jednego z poniższych:


Opatentowana technologia

PL-K6-III zawiera unikalny układ elektroniczny, który pozwala nowym procesorom, przeznaczonym na płyty główne z socket 7 i socket super 7, poprawnie działąć na starych socket 5 i socket 7 bez przeciążenia obwodów starszych płyt głównych. Konwertor PL-K6-III rozszerza możliwości płyty głównej m.i. dając jej nowy stabilizator do zasilania procesora, większy prąd i więcej mnożników częstotliwości (maks. szyna główna płyty razy sześć).

Oprogramowanie kontrolujące
załączone z konwertorem pozwala nie tylko zebrać dokładne informacje o procesorze ale także umożliwia optymalizować pracę CPU poprzez programowe ustawienie jego rejestrów, dla procesorów AMD, Cyrix i IDT.
Poza tym, programowalna kontrola aktywnej redukcja temperatury CPU pozwala na kontrolę poboru mocy i stanowi dodatkowe zabezpiecznie procesora. Tu jest do ściągnięcia.

Zgodność
W zdecydowanej większości płyt głównych wystarcza samo założenie konwertora, żeby całość pracowała poprawnie. Niektóre płyty główne potrzebują tylko uaktualnienia BIOS.
Bardzo mały procent płyt głównych posiada taką konstrukcję, że nie da się bez ich przeróbki zastosować konwertora CPU.
Oto
lista przetestowanych płyt głównych i informacje o ich zgodności z konwertorami CPU.

Instrukcja obsługi konwertora w formacie PDF (Adobe Acrobat Reader) do skopiowania.